Péče o vodu v bazénu během sezóny

Také stále dokola řešíte znečištění vody ve Vašem bazénu během sezóny?

Péče o vodu v bazénu během sezony není až tak složitá. Poradíme co je důležité a jak se o vodu starat, aby byla stále čistá a připravená ke koupání.

 

Ošetřování chlorovou chemií:

V našem předchozím článku "První napuštění bazénu" jsme Vám nastínili jak prvotně jednorázově ošetřit vodu po napuštění bazénu. A nyní bude čas na pravidelné kontroly stavu vody. Kontrolujte pravidelně jednou za 5 až 8 dní hodnotu pH a chloru příslušným testerem pH Cl/Br. Optimální hodnota pH vody je v rozmezí 6,8 - 7,4 a optimální hodnota volného chloru ve vodě 0,3 - 0,6 mg/l. V případě vysokého nebo nízkého pH upravte pomocí přípravků pH minus nebo pH plus. V případě vyšší hodnoty volného chloru snižte dávkování nebo naopak a při zapnuté filtraci kontrolujte snížení nebo zvýšení hodnoty.

Po prvním napuštění a ošetření dávkujte pravidelně naše vysoce aktivní Multi tablety 5v1, které Vám 100% zaručí křišťálově čistou vodu po celou sezonu. Stačí pak jen síťkou nebo bazénovým vysavačem odstranit mechanicky větší nečistoty.

Důležitá je pravidelnost kontroly hodnoty pH, chloru, dávkování tablet a pak si jen užívat koupání v křišťálově čisté a průzračné vodě.

 

Ošetření bezchlorovou chemií:

Úprava a kontrola hodnoty pH je důležitá v obou případech. Tedy kontrolujte pravidelně jednou za 5 až 8 dní hodnotu pH příslušným testerem pH. Optimální hodnota pH vody je v rozmezí 6,8 - 7,4. V případě vysokého nebo nízkého pH upravte pomocí přípravků pH minus nebo pH plus. Prvotně dávkujte přípravek Bezchlorový šok a poté dávkujte každých 7 až 12 dní ( záleží na vytížení bazénu ) přípravek Bezchlorová dezinfekce junior nebo Bezchlorová dezinfekce maxi. Stačí pak jen síťkou nebo bazénovým vysavačem odstranit mechanicky větší nečistoty.

Opět doporučujeme dodržovat pravidelnost kontroly pH a pravidelné dávkování přípravků. Naše bezchlorová chemie Vám pak zaručí koupání v čisté vodě, která vydrží takto po celou sezónu.