První napuštění bazénu

Před prvním napuštěním vody do bazénu je třeba pečlivě vyčistit dno a stěny bazénu od veškerých nečistot, které by mám ihned po napuštění způsobily zbytečné problémy se znečištěním vody. 

Po napuštění je třeba zjistit hodnotu pH, kterou je třeba upravit v rozmezí 6,8 – 7,4 a takto udržovat po celou sezónu. Toto rozmezí hodnoty pH je optimální pro aplikaci a funkci veškerých přípravků bazénové chemie. V případě nízké hodnoty aplikujte přípravek pH plus a v případě vysoké hodnoty pH minus dle dávkování uvedeném v popisku produktu nebo na obalu. Hodnotu pH můžete zjistit pomocí testeru pH

Hodnota pH je nyní v potřebném rozmezí a nyní je třeba vodu zachlorovat do potřebné koncentrace chloru ve vodě do rozmezí 0,3 – 0,6 mg/l. Hodnotu volného chloru zjistíme opět testerem. Pro první zachlorování použijeme přípravek Chlor šok dle dávkování v popisku produktu nebo na obalu. Dále pak můžeme udržovat koncentraci volného chloru pomocí chlorových tablet.

Jako zdroj udržení koncentrace chloru ve vodě je dobré použít Multi tablety 5v1, které nám zároveň s udržením volného chloru řeší i další nežádoucí vlivy na čistotu vody v bazénu. Dezinfekce vody ( baktericidní účinek ), stabilizují pH a tvrdost vody, jsou účinné proti tvorbě řas v bazénu, zajišťují vyvločkování nečistot, udržují chlor ve vodě a v neposlední řadě krásně rozjasní vodu.

V případě ošetření bazénové vody bezchlorou chemií použijte prvotně přípravek bezchlorový šok spolu s přípravkem oxi. Dále pak udržujte čistou vodu ve Vašem bazénu pomocí našich vysoce účinných přípravků bezchlorové chemie.

Doporučujeme také použít náš přípravek jiskra, který vodu zbaví veškerých drobných nečistot a kalů, které budou ve formě shluků zachyceny ve filtraci. V neposlední řadě zajistí křišťálově čistou a průzračnou vodu ve Vašem bazénu.

Tato chemie do bazénu při používáni výše zmíněných přípravků a pravidelné kontrole koncentrace volného chloru a hodnoty pH Vám pomůže mít po celou sezonu zdravotně nezávadnou a křišťálově čistou vodu.